- Hiç yorum yok

İlk Kez Site Yöneticisi Oldum, Ne Yapmalıyım?

İlk Kez Yönetici Olmak


Yeni içeriğimizden herkese merhaba, bugün yöneticiliği ilk kez tadanların heyecanına ortak olmak için  yazıyoruz. Öncelikle yeni pozisyonunuzu tebrik ederiz.Eminiz ki siz bu işi de en güzel şekilde idare edebilirsiniz. Peki ne yapmalı bu ilk kez yönetici olanlar? Gelin hep birlikte bunun kılavuzuna bir göz atalım.


Geçmiş Gider Kayıtlarını Raporlayın!


Sizden önce yöneticilik yapan kişinin size verdiği tüm evrakları görünce gözünüz korkmasın. Aslında onlar sadece üstünde sayıların yazılı oduğu kağıtlardan ibaret. Elinize gelen tüm bu fatura, dekont veya makbuzlarınızı kendi içlerinde düzenli bir şekilde gruplayarak rapor haline getirin, önceki raporları da incelemeyi unutmayın.


Farklı Olun!


İlk olarak geçmişteki kat maliki durumunuzu sakın göz ardı etmeyin ve buna göre davranın. Yani siz yönetici değilken yöneticinizde sizi rahatsız eden tüm etkenler, eğer eski yöneticinizle aynı şekilde devam ederseniz şu anki kat maliklerini de rahatsız edebilir.


Fikirlerinizi Paylaşın!


Bağımsız alanlar ile veya ücretler konusunda bir değişiklik yapmadan önce bunu site/apartman toplantınızda kat malikleri ile paylaşın. Böylece kişiler kendi düşüncelerine saygı duyan sizi daha da benimseyecektir. 


Uzlaştırıcı Olun!


Sizinle bir malik arasında ya da iki malik arasında bir problem meydana geldiğinde tarafsız olarak iki tarafın da düşüncelerini öğrenip, problemin kaynağını bulun ve buna göre çözümler üretin.Bunları yapmak elbette işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak sürekli bu kayıtları el ile kayıt altına almak bir süre sonra karışıklığa neden olabilir. Bu durum da sizin canınızı sıkabilir. Sizi düşünerek hazırladığımız Site/Apartman Yönetim Sistemine ulaşıp size yardım etmemize izin verin. 

0 yorum:

Yorum Gönder