- Hiç yorum yok

Karar Defteri Nasıl Yazılır?

karardefteri

   Evet kafanızda çok fazla soru işareti vardı, site yöneticisi olmak istiyorum ama yapabilir miyim yapamaz mıyım diye düşünüyordunuz. Araştırmaya başladınız acaba site yöneticisi olabilmem için gereken tüm özelliklere sahip miyim sorusunun cevabını bulmak için . Daha sonra blog yazılarımızın tümünü okuyarak kararınızı verdiniz ve "evet ben site yöneticisi olabilirim" dediniz muhtemelen. Artık site yöneticisisiniz.👏 Daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik sekizden fazla bağımsız bölüme sahip apartmanlarda kanunen yönetimin oluşturulması ve yılda en az bir kez olmak üzere genel kurul toplantılarının yapılması gerektiğinden. Peki o toplantılarda aldığınız kararları karar defterine nasıl yazacaksınız?
   Yukarıda da bahsettiğim gibi apartman karar defterine yapılan toplantılarda alınan kararlar yazılır. Her şeyden önce apartman karar defterinin noterden onaylatılması gerekir. Karar defterinin herhangi bir sayfasında değişiklik yapılması durumunda  yada sayfaların tekrar kullanılması durumunda, tekrar kullanılan kısımların noterden tekrardan onaylanması gerekir. Toplantı günü geldi çattı peki şimdi ne yapağım diye soru sorduğunuzu duyar gibiyim. Öncelikle toplantıya katılan kat maliklerinin  isimlerinin karar defterine yazılması gerekiyor. O gün önemli bir işi olan kat malik'inin de katılamıyorum diye üzülmesine gerek yok çünkü yazılı olarak yetki verip yazılar saklanmak üzere teslim alınarak onlar da bu toplantıda söz sahibi olabiliyor!
    Artık dijitalleşen bir dünyada yaşıyoruz. Her şey yerini bilgisayarlara  hatta o küçücük ekranlı telefonlara bırakt, kitaplar bile. Peki siz neden bu karar defterini yanınızda taşıma mecburiyetinde kalasınız ki? Stegedon sayesinde bunun çözümü artık çok kolay! Merak ediyorsan haydi www.stegedon.com adresine tıkla!
      
0 yorum:

Yorum Gönder