- Hiç yorum yok

Site Yöneticilerinin 7 Büyük Sorunu

site yöneticilerinin 7 büyük sorunu

İster deneyimli ister yeni bir apartman yöneticisi olun yaşayacağınız sorunlar birbirinizden fazlası olacak fakat eksiği olmayacak. Etik kurallar içinde yerine getirmek istediğiniz sorumluluğunuz sizlere önüne geçemeyeceğiniz sebeplerden ötürü büyük sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Site yöneticisi olarak yapmanız gereken kesinlikle  disiplini ve uzlaşmayı sağlamak olmalıdır.

Otoparkla ilgili uyuşmazlıklar
Siteye bağlı olan otoparkın kontenjanı daire sayısıyla veya apartma sakinlerinin özel araçlarının sayısıyla uyuşmaması durumunda anlaşmazlıklar ortaya çıkmaktadır. Adaletli bir karar vermek yönetici için oldukça zor olabilir.

Apartmanın Bağımsız Bir Bölümünde veya Ortak Yerlerinde Hayvan Beslenmesi
 Apartman sakinlerinin birinin veya birkaçının evcil hayvan beslemesi durumunda bu minik canlardan rahatsız olan diğer sakinler olabiliyor. Maalesef zabıta veya diğer idari merciler, evde beslenen bir hayvanın evden atılması konusunda yetkili değil. Çok büyük bir sorun halinde sulh ceza mahkemesine başvurulabilir.

3  Apartmanda Aidat Ödemeyenler Var
Kat Mülkiyeti Kanunu 5. Bölüm madde 20'ye göre her kat maliki ortak giderlere arsa payı oranında katılmakla yükümlüdür.Gider payını ödemeyen kat maliki hakkında, diğer kat maliklerinden her biri veya yönetici tarafından, yönetim planına, Kat Mülkiyeti Kanunu'na ve genel hükümlere göre dava açılabilir, icra takibi yapılabilir.
  Stegedon ile aidat takibi ve düzenlemeleri gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Sistemsel olarak aidat sorunlarını ortadan kaldıracak bir site yönetim yazılımı olmasına dikkat edildi. Öncelikle aidat hatırlatmaları mail ve SMS yoluyla bildirilir.  Borç hala ödenmezse avukatlarımız ile birlikte borçlu apartman sakini hakkında icra takibi yoluna başvuruyoruz.

4  Komşular Arasındaki Sorunlar 
Kişiler arası uyuşmazlıklardan çıkan anlaşmazlıklar site içindeki huzuru kaçırabilmektedir. Uzlaşmaya gidilmesi tercih edilen yollardan ilki olmalıdır.

5  Apartmana Giren Satıcı ve Anketörler
Apartman içindeki huzurun ve disiplinin sağlanması için çeşitli düzenlemeler ile toplu kararlara uyulması sağlanmalıdır.

6    Apartman İçindeki Ticarethaneler
Apartman içinde yerleşimde olan ticarethanelerin ortak giderlere katılması gerekip gerekmediği çeşitli prosedürler ile belirlenmektedir. Site yönetimi kararı ile gerçekleştirilir.

7  Apartman Fatura Ödeme Sıralarında Aksaklıklar
Gelen faturaların takibinin aidat içinde olmadığı durumlar olabilmektedir. Apartmanda aidat yerine fatura ödeme sırası şeklinde bir gider ödemesi gerçekleşen bu yönetimlerden çıkan aksaklıkları Stegedon ile tek bir sistem haline getirdik. Stegedon ile faturalarınızı, bahçıvan, şoför, temizlik giderlerinizin hesabını kolayca ayarlayabilirsiniz. Verilerinizin ve bilgilerinizin son derece güvende olduğu site yönetim yazılımı ile içiniz rahat olabilir.

0 yorum:

Yorum Gönder