- Hiç yorum yok

Site Yöneticisinin Sorumsuzluklarından Sıkıldınız Mı ?

siteyonetimyazilimi

Site yönetimi  apartman oylamasıyla kat malikleri tarafından seçilmektedir. Oylama yaparken yöneticinizin apartmandaki en lider ve en etkili insan olabileceğine inanmalısınız. Seçtiğiniz yönetici apartmanınızda sizin sözcünüz olacak ve bina gereksinimlerini yerine getirecektir. Oluşabilecek hizmet giderleri olarak, asansör,bahçıvan,havuz,bina tesisatı,dış cephe, boya ve badana işlemleri gibi sorunları toplanan aidatla giderecek ve aksaklıklara fırsat vermemesi gerekecektir. 

Site Yöneticim Sorumsuz 

Evden çıkarken asansörün bozuk olduğunu farkettiniz, huzur içinde uzanmış TV seyrederken merkezi ısıtma sorunlarıyla karşı karşıya kaldınız, sitenin düzensiz bir bahçe yapısı mı var ? Aidatınızı zamanında ödediniz fakat site yöneticinizin sorumsuzlukları artık haddini aşmış durumda mı? Yaşadığınız sorunlar sizin sorumluluğunuzda tutulamaz. Sorumsuz bir site yöneticisi verilen aidatların ödeneklerinin yüzde kaçının hizmet gideri kaçının bina sorunları için harcandığını size rapor etmelidir.  

Apartman yöneticiniz her ay farklı bir aidat mı belirtiyor ?

Maalesef apartman yöneticisi kendine göre aidat ücreti belirtemez. Gider ve hizmet  hesaplamalarına göre ücret belirtmesi gerekmektedir. Site içinde yaşanacak diğer bir sorumsuzluk ise takip edilemeyen ve aynı olmayan aidatlar. Her kat maliki eşit ve denk ödeme yapmalıdır. Site yöneticiniz site içinde ki çalışanları veya site dışı gelen çalışanları kontrol etmesi gerekir. Site yönetiminiz görevini etik kurallar içinde takip etmelidir. 
Site yönetiminin sorumsuzluklarından bıktıysanız size nezaket ile birlikte uyarıda bulunmanızı söyleyeceğiz. Bu bir apartman toplantısında olabilir veya birebir şeklide olabilmektedir. Bizler bu boyuta gelmenizi istemeyiz tabi fakat diyelim ki geldiniz. Yaşadığınız sorun devam ediyorsa toplu olarak yönetim değişikliği fikrini düşünebilirsiniz.

Stegedon ile site yönetimlerimizin takibini, aidat ve hizmet giderlerinizdeki değişen fiyatları görebilir, hazırladığımız grafikler ile takipleri yakından takip edebilirsiniz. Aidatın kaçının bahçıvan gideri kaçının genel sorunlar için harcandığını görebilirsiniz. Stegedon ile olayları kolaylaştırdık. Aidat takiplerini gönül rahatlığı ile gerçekleştirebileceksiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder