- Hiç yorum yok

Devletten Elektrik Yardımı

elektrik indirimi
Son zamanlarda ortaya çıkan bir söylenti vardı. Devletten gelecek olan elektrik faturaları yardımı konusu. Sosyal yardım alan vatandaşların elektrik faturalarının büyük bir kısmı devlet tarafından karşılanacak. Elektrik faturası düzenlemesi ile sosyal yardımlardan faydalanan ihtiyaç sahibi vatandaşlar faturalarını 150 kilovatsaat kadar olan tüketimini devlet karşılayacak. Uygulamanın detaylarına gelecek olursak düzenli sosyal yardım gören ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 kilovat saate kadar elektrik tüketimlerini devlet üstlenecek. 

DEVLETTEN ELEKTRİK YARDIMI


Hane halkında 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, hane halkı olarak 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik desteği planlanıyor. Bu kapsamda yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 ₺ elektrik faturasını devlet karşılamış olacak.
Peki site yönetimine etkisi nasıl olacak ? Ortak kullanım alanlarında kimi kat malikleri faturaları ortak ödemektedir. Elektrik,su,doğalgaz faturalarını kat malikleri tarafından ortak ödenmektedir. Bunun için site yöneticiniz ile görüşmeniz en doğrusu olacaktır.  Sizin için en doğru kararı verecek veya site geneli için genel bir kara alacaktır. Uygulama şuan yürürlüğe girmedi fakat ilerleyen günlerde hayata geçirilmesi beklenilmektedir. Stegedon ile ortak giderlerinize yansıtılabilecek ve uygulamadan kusursuzca yararlanabilirsiniz. 

0 yorum:

Yorum Gönder