- Hiç yorum yok

Eski Malik'in Borcunu Yeni Malik Mi Öder?

aidat
Yeni bir ev satın aldınız ve bu güzel evinizin keyfini çıkartacağınızı düşünürken öğrendiniz ki evi aldığınız eski kat malik'i 5 aydır aidatını ödememiş. Peki bu durumda ne yapılması gerekiyor? Bu borç sizin üzerinize mi kalacak? Bu borcu ödemek zorunda mısınız?




Madde 20: 
(Kat maliklerinden her biri aralarında başka türlü anlaşma olmadıkça:
a) Kapıcı, kaloriferci, bahçıvan ve bekçi giderlerine ve bunlar için toplanacak avansa eşit olarak;

b) Anagayrimenkulün sigorta primlerine ve bütün ortak yerlerin bakım, koruma, güçlendirme ve onarım giderleri ile yönetici aylığı gibi diğer giderlere ve ortak tesislerin işletme giderlerine ve giderler için toplanacak avansa kendi arsa payı oranında; katılmakla yükümlüdür.

c) Kat malikleri ortak yer veya tesisler üzerindeki kullanma hakkından vazgeçmek veya kendi bağımsız bölümünün durumu dolayısıyla bunlardan faydalanmaya lüzum ve ihtiyaç bulunmadığını ileri sürmek suretiyle bu gider ve avans payını ödemekten kaçınamaz

0 yorum:

Yorum Gönder