- Hiç yorum yok

Kıdem Tazminatında Kiracının Sorumluluğu

Kiracının Kıdem Tazminatında Sorumluluğu


      Herkesin bildiği üzere site veya apartmanlarda sadece ev sahipleri değil, bazen kiracılarda bulunmaktadır. Bu nedenle bir önceki yazımızda bahsettiğimiz "Kapıcıların Tazminatı Kim Tarafından Karşılanır?" konusunda kiracıların sorumluluğuna kısaca değinmek istiyoruz.

Aslına bakarsan bu resmi işlemde kiracıların doğrudan bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Ancak eğer kiraya verilen konutun ev sahibi(kat maliki) tazminatı ödemezse, kiracı sadece kira bedeli kadar ödemekle sorumlu tutulmaktadır. Ödenen tazminatı ev sahibine ödediği kiradan hesap ederek tahsil edebilmektedir.

Konuya hakkaniyet penceresinden bakılınca nasıl ki 2-3 yıllık kiracıya 10-15 yıllık tazminat sorumluluğunu yüklemek doğru değilse aynı şekilde 10-15 senelik kiracıyla münasebeti olan kapıcının tazminatının kat maliki(ev sahibi) tarafından ödenmesi de doğru değildir. En doğrusu iki tarafın uzlaşarak ortak bir yol bulmasıyla bulunabilir.
Peki siz hala daire daire gezerek veya herkese telefon ederek aidatları toplanan bir sitede mi oturuyorsunuz? Bunun için hem size hem yöneticinize kolaylık sağlayacak Stegedon ile tanışın İletişim yazısına tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder