- Hiç yorum yok

Kimse Site Yöneticisi Olmak İstemiyor

site yöneticisi seçilemediğinde

Kat Mülkiyeti Kanunu'na göre, bir anagayrimenkul içinde sekiz ve sekizden fazla bağımsız alanın olması durumunda yönetici atanması zorunlu kılınıyor. Yöneticilerin belirlenmesi işlemlerini oylama gibi ortak karara varabileceğiniz yöntemlerle belirlenmesi gerekmektedir. Peki olası bir yönetici belirlenmemesi durumlarında ne yapmak gerekir? Kimse Yönetici olmak istemezse ne olacak? Tüm bunların cevabını tek bir konu altında açıklamak oldukça zor.
Yöneticilerimizi belirlerken aldıkları sorumlulukları göz ardı etmemek gerekiyor. Görevleri arasında anagayrimenkulün gayesine uygun olarak kullanılması, korunması, bakımı ve onarımı için gereken tedbirlerin alınması, anagayrimenkulün sigorta ettirilmesi gibi sorumlulukları bulunmakta. 

Sitenizde site yöneticisi seçerken kimse yönetici olmak istemedi. Eski site yöneticiniz dahil kimse site yönetimini ele almak istemiyor. Bu durumda tek bir yol izlenebilir. Yapılan toplantı sonrasında karara bağlanılamadığında kimse apartman veya site yöneticisi olmak zorunda değil. Sitedeki kat malikleriyle sulh hakiminden belirli bir ücreti karşılığında site yönetici ataması istenebiliyor. Sulh hakimi tarafından belirlenen site yöneticisi aynı apartmandan seçilen bir site yöneticisiyle denk ve aynı sorumluluklara sahip olmaktadır.

0 yorum:

Yorum Gönder