- Hiç yorum yok

Kombi BakımıGündüz kandilini hazırlamayan, gece karanlığa razı demektir.

Kombi hem evimizi hem de suyumuzu ısıtır, ocağımız çalışmasını sağlar yani evimiz için hayati önemdedir. Özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında önemi daha da bir artmaktadır. Peki ya olurda bozulursa işte o zaman tamir edilene değin evimizde hayat durur. Bu yazımızda kombimizin arızalanmaması için ne gibi önlemler alabileceğimize bakacağız.

Kombi Bakımlarında Neler Yapılmalıdır?


·         Cihazın içinde bulunan bütün tozların temizlenmelidir.
·         Yanma haznesinde birikmiş olan bütün tozların temizlenmesi gerekir
·         Prop gözlerinin temizliği yapılmalı
·         Fan motorunda bulunan fan fırça ile detaylı temizlenmeli
·         Genleşme tankında bulunan hava oranının ölçülerek gaz dengesinin ayarlanmalı
·         Sıcak su akışının düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir
·         Ntc termosta değerleri ölçülmeli, düşük ise termostat değiştirilmeli


Unutmayın bakım arıza meydana geldiğinde değil öncesinde yapılmalıdır. Kış aylarında mağdur olmamak için önlemleri almalısınız.


Cihazınızın arıza ve bakımları için muhakkak yetkili servislerden destek alınmalı. Yetkili servisler garanti sürecinde ve garanti sürecinden sonra da size hizmet verecektir. Bunlar dışında kalan merdiven altı tamirciler ucuz gibi görünse de size olmayan sorunlar beyan ederek işin astarını size pahalıya patlatabilirler. Site ve apartman yönetiminiz etkin çalışıyorsa içiniz rahat edebilir çünkü bu tür bakımlar ve arızalar yönetiminizin sorumluluğundadır. Bu yüzden umuyoruz ki apartman/site yönetimiz profesyoneldir aksi durumda karşılaşacağınız güçlükler için size iyi şanslar.
0 yorum:

Yorum Gönder