- Hiç yorum yok

Hangi Mevsimde Ev Alınır? İpuçları!!

 
ev    Konut sektörü ile ilgisi olanlar ya da konuta ihtiyacı olanlar genellikle hangi mevsim ev almanın daha avantajlı olacağını merak eder ve bu sorunun cevabını her zaman duymak ister. Her mevsimin alıcısına sağladığı bazı avantajlar ve dezavantajlar vardır. Ayrıca bu durumu son yıllarda yaşanan büyük mevsimsel değişiklikler çok fazla etkilemektedir.  Yaz ayının geç gelmesi, kış ayının bitmemesi..Bu durum her ne kadar eskisi gibi 'Konut yaz ayında alınır.' algısını biraz da , her ne kadar konut alma durumu her aya yayılmış olsa da  yine de yukarıda belirttiğim gibi her mevsimin konut alınma durumuna sağladığı bazı avantajlar ve dezavantajlar vardır. Gelin bunları hep birlikte inceleyelim.

Kış Mevsiminde Ev Almanın Avantaj ve Dezavantajları
   Kış aylarında ev almak her ne kadar çoğu kişi için korkunç gibi görünse de bir çok avantajı var elbet. Bu aylarda konut satın alımının az olduğu , ilanlarda da konutların az olduğu için sizler için çok daha fazla avantajlar sağlar. Az rekabet ve artık beğendiğiniz o ev sizin! Kış aylarında satın alımlar az olacağından dolayı emlakçınız ya da ev sahibiniz sizinle çok daha fazla ilgilenebilir hatta pazarlık bile yapabilirsiniz!Yaz Mevsiminde Ev Almanın Avantaj ve Dezavantajları
    Yaz aylarında her zaman ilanlarda daha fazla konut vardır. Yapılan araştırmalar sonucunda bu bulguya değinilmiştir. Alacağınız ev için çok fazla kriteriniz mi var? Hem güzel olsun, hem sakin, hem bahçeli, hem komşulu, daha niceleri.. Öyleyse yaz ayı ilanların çokluğu açısından tam olarak size göre. Tabi şunu da unutmamak lazım ilanların çok olması yanında en fazla rekabet de bu zamanlarda olacaktır elbet. Beğendiğiniz eve bir anda bir başkası sahip olabilir, elinizi çabuk tutmalısınız. Yaz ayının bir diğer avantajı ise taşınmadan kaynaklı eşyalarınızın kış ayında muhtemel başınıza geleceği gibi yağmur ya da karda ıslanma riskinin başınıza gelmeyecek oluşudur. Bu sanırım hepimizin isteyeceği  bir durumdur. Ve tabii ki en büyük avantajlarından birisi de yazın okulların kapanmış ve sizin daha huzurlu bir taşınma zamanı yaşıyor oluşunuzdur..


    Yaz mevsiminde mi ev alınır kış mevsiminde mi? Bunun yanıtını tam olarak verebilmem mümkün değil , sizin için en uygun zaman ne zamansa bizce de o zaman! Biz sizlere mevsimlerin avantaj ve dezavantajları sunduk. Peki sizlerin en çok konut almayı tercih ettiğiniz mevsim hangisi?

0 yorum:

Yorum Gönder