- Hiç yorum yok

Site Yönetim Yazılımının Yararları Nelerdir?yonetim   Günümüzde faaliyet gösterebileceğimiz birden fazla meslek vardır. Bazılarının iş yükü bize bedensel olarak, bazılarının ise psikolojik olarak ortaya çıkar. Yani asında tüm mesleklerin zorluğu birbirinden farklıdır. Kimi insanlar kendi mesleklerinde olan ağır bir şey kaldırmaktan şikayetçiyken bazıları ise hep psikolojik olarak kötü etkilediğinden bahseder.
      Nüfusun artması ile birlikte artık kentleşme ve metropolleşme artmaktadır. Hal böyle olunca insanların en temel ihtiyaçlarından birisi olan barınma ihtiyacı dolayısıysa konutlar gün geçtikçe artmaya başlamıştır.Bunun sonucunda tek katlı evlerden ziyade site tarzı evlerin yapımı geçmişe göre çok daha fazla yoğunlaşmıştır. Peki ya  ortak alanlardaki ihtiyaçların gideri kimler tarafından karşılanacaktır? Bunun sonucunda ise "site yöneticisi" kavramı ortaya çıkmıştır. Site yöneticilerinin belirli görevleri vardır. Apartman Genel Kurulu toplantısında belirlenen aidat miktarını toplayıp, sitedeki giderleri  karşılamak bunlardan yalnızca birisidir. Sitenin güvenliğinden sorumlu olmak, sitenin temizliğini yapmak, koridorlarda bozulan bir ampul'ü değiştirmek, bozulan asansörü tamir ettirmek, ortak kullanılan elektrik giderlerini karşılamak vb. görevler de sıralanabilir. Her meslekte de olabileceği gibi bu işlemler de site yöneticisinin oldukça zamanını almaktadır. Aidat ücretini zamanında ödemeyen kişilere tek tek mesaj atmak, hatta aylarca aidatını ödemeyen kişileri avukata vermek diğer can sıkan ve uzun uğraşlar isteyen görevleri de vardır. Peki bir yönetici bu görevlerinden dolayı yaşadığı yoğunluğu nasıl azaltılabilir? Bir site yönetim yazılımı kullanarak yönetici bu yoğunluğunu hafifletebilir. Site yönetim yazılımının yararlarını hep birlikte incelemeye ne dersiniz?

      *Bir site yönetim yazılımı yöneticiye zamandan tasarruf ettirebilir. 300 dairelik bir sitede aidatını ödemeyen 100 kişiye kişiselleştirilmiş bir şekilde 'Mehmet Bey aidatınızı geciktirdiniz. Lütfen şu tarihe kadar ödemenizi yapınız.' diye kişiselleştirilmiş bir şekilde mesaj atmak zorunda kalabilir. Bu durum yöneticinin oldukça fazla zamanını alır.

    *Yönetici kendisinin vermiş olduğu  ya da Apartman Kurulu toplantısında alınmış bir karar olan ' 3 ay üst üste aidatını ödemeyen kişilere avukata verme' durumu için sürekli avukat ile birlikte iletişim haline geçmek zorunda kalmaktadır. Bu durum da yöneticinin oldukça zamanını alır.

   *Site yöneticisinin Genel Kurul Toplatısına götürmesi gereken karar defterini yanına almayı unutması durumunda çeşitli problemler yaşamaktadır.-Bir site yönetim yazılımı bu problemlerin hepsini çözümleyebilir. Örneğin içeriğinde bulunan hatırlatma sistemi sayesinde site yöneticisi aidatını ödemeyen herkese tek bir tıkla  özelleştirilmiş sms ve mail hatırlatması yapabilir. Böylelikle herkese tek tek mesaj atmasına gerek kalmaz ve zamandan tasarruf sağlar.

-Yazılımın içerisindeki avukat takip sistemi sayesinde, site yöneticisi aidatını geciktiren kişileri sürekli avukat ile iletişime geçip bilgilendirme yapmasına gerek kalmadan , avukat direk aidatını 3 ay üst üste ödemeyen kişileri kendisi sistemden görerek yapacağı işlemlerini başlatabilir.

-Yazılımda bulunan karar defteri sayesinde yöneticimiz sürekli yanında defter taşımasına gerek kalmadan tek bir tık ile telefonundan sisteme girerek toplantıda alınan kararları sistemden karar defterine yazabilir.

İşte bir site yönetim yazılımı www.stegedon.com işlerinizi bu kadar kolaylaştırabilir! Peki sizin sitenizi yönetirken karşılaştığınız en büyük problem nedir?0 yorum:

Yorum Gönder